تخمین عمر دارو در پی شکست زنجیره سرد

تخمین عمر باقی مانده دارو در پی شکست زنجیره سرد

سلام به تمام همکاران عزیزم در سراسر میهن

در این مقاله میخواهیم درباره تخمین عمر قفسه ای دارو در پی شکست زنجیره سرد صحبت کنیم. البته به نظر ممکنه  هر روز باهاش برخورد داشته باشین :

در نظر بگیرین یک روز داروی یخچالی آوردند داروخونه شما و پرسنل داروخانه فراموش کردند در یخچال بگذارند. این دارو برای چند ساعت در دمای محیط رها شده بوده یا اصلا برق قطع میشه. صبح میاین و میبینین که دمای یخچال با محیط یکسان شده…

تو این شرایط تکلیف چیه؟

در ادامه مطلب با مفهوم زنجیره سرد در صنعت داروسازی و کاربردهای آن آشنا خواهید شد.

زنجیره سرد چیست؟

در پزشکی، از اصطلاحات مختلف استفاده می شود. هر کس اهمیت آنها را نمی داند. اغلب ممکن است چنین جمله ای را به عنوان «رعایت زنجیره سرد» بشنویم. معمولا برای حمل و نقل محصولات پزشکی استفاده می شود. در ادامه مفهوم را به طور مفصل در مورد آن بحث خواهم کرد.

این سیستم در هر مرحله سفر خود از شرکت تولیدی به محل استفاده مسئولیت حفظ کیفیت محصولات را انجام میدهد. این سیستم عملی است که درجه حرارت مطلوب را در طول ذخیره سازی محصولات پزشکی ایمونولوژیکی فراهم میکند.

این زنجیره انتقال شامل فعالیت های تولید ، یخچال ، ذخیره سازی و توزیع همراه تجهیزات و تدارکات مربوطه است. این سیستم امکان انتقال و نگهداری محصولات در دمای مطلوب را فراهم میکند

 

سیستم زنجیره سرد

سیستم زنجیره ای از جمله شامل:

  1. کارکنانی که به طور خاص آموزش دیده اند. این تضمین عملکرد مناسب تمام تجهیزات، ذخیره سازی و حمل و نقل مواد مخدر است.
  2. تجهیزات تبرید که برای ذخیره و حمل واکسن در شرایط مطلوب دما طراحی شده است.
  3.  مکانیزمی که کنترل انطباق با تمام شرایط لازم دما را در هر مرحله از ذخیره سازی و حمل واکسن ها را کنترل می کند.

فیلم آموزشی در مورد تخمین دارو

حالا من شما دوستان را به یک کلاس مجازی دعوت میکنم تا هرکجای این مرز پرگهر هستید بتوانید به سادگی عمر باقی مانده دارو را تخمین بزنید و محاسبه کنید.

یادمان باشد که داروساز تنها کسی است که صلاحیت استفاده از دارو را تایید یا رد می کند، لذا باید توانایی خود را به حداکثر برسانیم.

درود به همه همکاران فهیم زحمت کش دانشمند و بی ادعای خودم

پاینده باد داروسازان ایران

دیدگاهتان را بنویسید