فارماکوپه ایالات متحده (جلسه سوم)

فارماکوپه ایالات متحده

در این مقاله به معرفی فارماکوپه ایالات متحده خواهیم پرداخت. در این ویدئو شما کشورهای متشکله فارماکوپه را خواهید شناخت و با قوانین آن آشنا خواهید شد.

فارماکوپه چیست

فارماکوپه به عنوان کتاب دستورات دارویی نیز به آن اشاره می شود. کتابی است که فهرست کاملی از داروهای داخل بازار و همچنین اطلاعات دارویی؛ نوع مصرف؛ عوارض مصرف؛ نحوه نگهداری مواد اولیه و دارو در آن درج شده است. همچنین روش آنالیز فیزیکی و شیمیایی در ان به طور کامل و مفید آمده است . همچنین استانداردهایی که در صنایع شیمیایی ؛ غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. نیز در این کتاب مرجع به طور کامل موجود می باشد.فارماکوپه ایالات متحده یکی از اینهاست.

در کارخانجات دارویی و غذایی یکی از مهمترین وظایف واحد های کنترل کیفی آنالیز مواد اولیه از منظر شیمیایی و فیزیکی و حتی میکروبیولوژی کنترل محصولات نهایی می باشد . لزوم پایبندی به استاندارد فارماکوپه بسیار مهم بوده است . این دست از تولید کنندگان و صنایع ملزم به نزدیک کردن استانداردهای خود به استانداردها و خواسته های فارماکوپه ها هستند. بوسیله روش های مورد قبول و پذیرفته شده در فارماکوپه ها به آنالیز می پردازند.

معرفی فارماکوپه ایالات متحده (USP)

فارماکوپه ایالات متحده (USP) یک داروسپوایی (فهرست اطلاعات مواد مخدر) برای ایالات متحده است. این کتاب سالانه توسط کنوانسیون داروسازی ایالات متحده (معمولا نیز USP نامیده می شود). یک سازمان غیر انتفاعی که صاحب علامت تجاری است و همچنین دارای حق نسخهبرداری در خود pharmacopeia. USP به صورت ترکیبی با فرمول ملی (فرمول). به عنوان USP-NF منتشر می شود. اگر یک ماده مواد مخدر یا مواد مخدر دارای استاندارد کیفیت استاندارد USP (به صورت یک مونوگراف USP-NF)، باید آن را با استفاده از نام “USP” یا “NF” مطابقت داد. 

قوانینی چند

مواد مخدر تحت نظر استانداردهای USP شامل هر دو داروهای انسانی (تجویز، بدون نسخه و یا غیره) و داروهای حیوانی هستند. استانداردهای USP-NF نیز در قانون فدرال ایالات متحده نقش دارند. مواد مخدر یا مواد مخدر با نام شناخته شده در USP-NF در نظر گرفته می شود. اگر آن استانداردهای compendial برای قدرت، کیفیت و یا خلوص راضی نیست. USP همچنین استانداردهای مکمل های غذایی و مواد غذایی را تنظیم می کند. USP در اجرای استانداردهای خود نقش ندارد. اما اجرای مسئولیت اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) و دیگر مقامات دولتی در ایالات متحده و دیگر نقاط است.

در پایان این ویدئو اگر هرکدام از عزیزان سوال و یا پیشنهادی برای بیان دارند میتوانند در پایین صفحه برای ما پیام بگذارند. در اسرع وقت پاسخ داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید